ШАГНАЛ ГАРДУУЛАХ ЁСЛОЛ БОЛЛОО

 

Монгол Улсын бүтээн байгуулалтын цаг үе бүхэнд түүчээлэн оролцож, хөгжил дэвшил бүхнийг тэргүүлж байдаг Зам, тээврийн салбарын шилдгүүд төрийн одон медалиар энгэрээ мялаалаа.

XVII жарны “Урвуулагч” хэмээх Шороон гахай жилийн сар шинийн босгон дээр салбартаа идэвх зүтгэл гарган, үр бүтээлтэй ажилласан хүмүүсийг Төрийн дээд одонгоор шагналаа. Шагналыг ЗТХ-ийн сайд Б.Энх-Амгалан, Төрийн нарийн бичгийн дарга С.Батболд нар гардуулав.

ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЬЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОНГООР

 

ИНЕГ-ын Нислэгийн хөдөлгөөний удирдлагын инженер Х.Энхбаатар

УБТЗ-ын Улаанбаатар Москвагийн чиглэлийн галт тэрэгний дарга С.Баттөр

УБТЗ-ын Аж ахуйн хэлтэс, инженер С.Бат-Эрдэнэ

“МИАТ”ТӨХК-ийн ахлах мэргэжилтэн Ц.Отгонтуяа

“МИАТ”ТӨХК-ийн ажилтан Б.Бат-Эрдэнэ

 

АЛТАН ГАДАС ОДОНГООР

 

ЗТХЯ-ны мэргэжилтэн А.Энхболд

ИНЕГ-ын дэд дарга С.Манлай

ИНЕГ-ын Дотоод аудитын газрын дарга Н.Мөнхсүрэн

ИНЕГ-ын нягтлан бодогч Н.Баярмаа

ИНЕГ-ын эдийн засагч Д.Баясгалан

ИНЕГ-ын ахлах байцаагч Г.Цэдэнбалжир

ИНЕГ-ын нислэгийн хөдөлгөөн үйлчилгээний алба Ё.Эрдэнэбат

УБТЗ-ын Мэргэжлийн сургалт үйлвэрлэлийн төв Н.Алтанзагас

УБТЗ-ын Тээвэр зохицуулалтын алба Ч.Отгонбат

УБТЗ-ын ус хангамжийн инженер Д.Дашхүү

“МИАТ”ТӨХК-ийн сургалт хөгжлийн хэлтсийн ахлах мэргэжилтэн Д.Мөнхбат

УБТЗ-ын ахмад ажилтан С.Мягмар

УБТЗ-ын Дохиолол холбооны 1-р анги Д.Цогзолмаа

УБТЗ-ын нийгэмлэгийн худалдан авалт борлуулалтын албаны дарга О.Батцэрэн

УБТЗ-ын ахмадын холбоо Р.Батчулуун

Чингис хаан ОУНБ Д.Мөнхбаатар

ИНЕГ-ын тусгай үйлчилгээний албаны жолооч Б.Гантулга

“МИАТ”ТӨХК-ийн ахмад ажилтан Ц.Доржцэвэл

УБТЗ-ын зорчигч вагон депо жолооч Д.Зузаан

УБТЗ-ын гаалийн хэлтсийн инженер С.Саяран

УБТЗ-ын дохиолол холбооны 3-р анги Б.Энхтуяа

УБТЗ-ын санхүү нягтлан бодох бүртгэлийн хэлтсийн дарга В.Оюун-Эрдэнэ

УБТЗ-ын тээвэр зохион байгуулалтын албаны орлогч дарга С.Цэвээндорж

“Сутайн буяант” ХХК-нийн захирал  Г.Очир

“Түмэндэлгэрэх”ХХК-нийн захирал Ш.Энхням

 

ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛИАР

 

ЗТХЯ-ны Гадаад хамтын ажиллагааны хэлтсийн дарга Б.Болор-Эрдэнэ

УБТЗ-ын Багахангай өртөөний дарга Х.Батбаяр

ИНЕГ-ын мэргэжилтэн П.Гантөгс

УБТЗ-ын Эрчим хүч ус хангамжийн 1-р ангийн ахмад настан Р.Лхагваа

“АТҮТ”ТӨҮГ-ын нягтлан бодогч О.Наранцэцэг

УБТЗ-ын Катеринг төвийн худалдагч Л.Болор

Зам, тээврийн хөгжлийн төв М.Ган-Эрдэнэ

УБТЗ-ын ахмад настан Ж.Гэсэржав

“Арж рөүд”ХХК-нийн гүйцэтгэх захирал Т.Дүүдэй

 

ХҮНДЭТ ТӨМӨР ЗАМЧНААР

 

УБТЗ-ийн Хууль зүйн албаны хуулийн зөвлөх Н.Болороо

 

ОНЦ ТЭЭВЭРЧНЭЭР

 

Говь-Алтай аймгийн Дэлгэр сумын ахмад настан Ж.Пүрэв

нар тус тус шагнагдлаа.

Зам, тээврийн хөгжлийн яам

 


Мэдээ нийтлэгдсэн: 2019-02-04 15:01:06

2019 он © Зам, тээврийн хөгжлийн яам
Вэб сайтыг Ай Ти Солушинс хөгжүүлэв.